GREEN SYSTEMS

Zielone ściany z mchu chrobotka, kulistego i płaskiego

GREEN SYSTEMS

Ściany z mchu

Chcesz wprowadzić do swojej przestrzeni zieleń, ale brakuje Ci czasu na pielęgnację roślin? Mamy na to sposób! Zielona ściana z mchu lub porostów będzie prezentowała się doskonale. Wszystkie materiały wykorzystywane do jej tworzenia są stabilizowane, więc nie wymagają podlewania i nie rosną. Taka dekoracja jest niemal samoobsługowa i wzbogaca Twoją przestrzeń, nie sprowadzając na Ciebie dodatkowych obowiązków.

Zielona ściana może być stworzona z różnych rodzajów tej rośliny, np. płaskiego, trójwymiarowego kulistego lub ich połączenia. Wszystko zależy od Twojej inwencji i planu, gdzie postawisz swoją dekorację. Taka ozdoba świetnie sprawdzi się w każdej przestrzeni, jednak wymaga kreatywnej aranżacji, aby wywoływać oszałamiający efekt. Jeśli zależy Ci na bogactwie kolorystycznym w Twojej kuchni, zdecyduj się na ściany z mchu chrobotka reniferowego. Jest to porost, który występuje w tak szerokiej gamie barw, że kompozycje z niego mogą zaspokoić najwybredniejsze gusta.

W jakich pomieszczeniach zamontować zieloną ścianę?

Zielona ozdoba w salonie zapewni mu nowoczesny wygląd, a także pomoże zrelaksować oczy po pracy przy komputerze. Taki dodatek z chrobotka reniferowego wpasuje się w wiele stylów wnętrz, co wynika z możliwości wyboru paneli, do których przymocowana jest zielona dekoracja.

Mech na ścianie będzie także świetną ozdobą do kuchni. Można wymyślić wiele sposobów na jego aranżację, np. umieścić go na jednej z części wyspy. Dzięki temu odświeżysz swoją przestrzeń. Dodatkowo chrobotek bardzo dobrze spisze się w połączeniu z ceglastą tapetą ścienną. W dopasowaniu tej ozdoby do pomieszczania ogranicza Cię wyłącznie wyobraźnia.

Dlaczego warto mieć ściane z mchu

Las w Twoim domu!

Zielona ściana (np. z chrobotka) jest prosta w montażu i zachowuje swoje właściwości przez wiele lat. Montuje się ją na specjalnych panelach przytwierdzanych do ściany, które można umieścić nawet na niewielkiej powierzchni. Wykończenie paneli łatwo dostosować do stylu wnętrza – mogą one być obramowane aluminiową listwą, ale też listwą z drewna lub samą zieleniną. Wtedy całość sprawia wrażenie, jakby roślinność wydostawała się wprost z murów budynku.

Mech leśny i chrobotek reniferowy wymagają jedynie optymalnego poziomu wilgoci w pomieszczeniu, ale i tak panuje on w większości wnętrz. Gdy zaczynają usychać, łatwo można przywrócić je do poprzedniego wyglądu, uruchamiając nawilżacz powietrza. Zielona ozdoba roślinna w domu sprawdzi się równie dobrze, jak w przestrzeni biurowej. Zamów dekorację z mchu chrobotka lub porostów i ciesz się dostępem do roślinności już teraz!

Ściany z mchu galeria

GREEN SYSTEMS

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!